Красноградський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє.

Дата: 13.10.2020 10:42

Небезпека від спалювання листя.

З приходом осені жителі Красноградського району традиційно починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних і дворових територій, городів і парків і спалювати все це у вогнищах. У загальну купу з листям , як правило, потрапляють різні побутові відходи. Іноді ми навіть не здогадуємося який димовий коктейль піднімається в атмосферне повітря.
Кілограм сухого листя впродовж весни та літа накопичує близько 100 міліграмів сірки, 25 мг хлористого водню, 6 мг алюмінію, 20 мг свинцю, 150 мг титану.
З однією тонною листя у повітря викидається близько 9 кг диму. До його складу входить низка канцерогенів і майже всі хімічні елементи таблиці Менделєєва. Надзвичайно небезпечний коктейль із цих речовин  ми вдихаємо на повні груди. Це призводить до виникнення і загострення хвороб дихальних шляхів : бронхіальних астм, бронхіті, ринітів, тонзилітів . Людина при цьому відчуває першіння в горлі , починає кашляти.
Загострення алергій , погіршення роботи серця через зменшення об’ємів кисню, що потрапляє в кров, запаморочення, головний біль  - це не повний перелік ускладнень. Та найстрашнішою  небезпекою є ризик виникнення онкологічних захворювань.
Згідно діючого законодавства в Україні передбачена  адміністративна  відповідальність.
Так, відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф на громадян від 340 до 1360 гривен, на посадових осіб та на підприємців - від 850 до 1700 гривен. Складати протоколи про порушення мають права уповноважені  на це працівники органів місцевого самоврядування.
Пам’ятайте, для того щоб зменшити забруднення  повітря та погіршення здоров’я людей: не спалюйте опале листя, використовуйте компостування на власній садибі то виходить якісне та екологічно  чисте добриво.