Єдиний квиток затвердженого зразка надає право дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків, що виховуються або навчаються у  закладах освіти, на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі).

Щоб отримати Єдиний квиток опікуну учня необхідно звернутися до закладу освіти. Для підтвердження статусу підопічного, опікуну необхідно мати з собою: документ, який підтверджує статус дитини, копію паспорта опікуна, копію свідоцтва про народження дитини, а також фотокартку підопічного 3х4.  Єдиний квиток видається на 5 років на час перебування вихованців, учнів, студентів у даному закладі

Квиток дійсний за наявності фотографії, печатки і підпису керівника даного закладу.

Загублені і пошкоджені квитки поновлюються за рішенням адміністрації навчального закладу у місячний термін. Використані квитки підлягають списанню і знищенню за актом, який зберігається у навчальному закладі 3 роки.

    Для детального ознайомлення  з інструкцією про виготовлення і правила користування єдиним квитком для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьківзатвердженою наказом № 216 від 19.06.1996, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.07.1996 за № 389/1414:

Гід державних послуг. Банер