Історична довідка

Історична довідка. Історія села нерозривно зв'язана з історією краю і сягає в глибину століть. Після розгрому у 1709 році шведських загарбників під Полтавою кордони Російської держави стали просуватись на південь. Для їх захисту від нападу кримських і ногайських татар, яких підтримувала султанська Туреччина, царський уряд у 1731 - 1742 роках створив так звану Українську лінію - систему оборонних укріплень від Дніпра до Сіверського Дінця.

Серед шістнадцяти фортець оборонної лінії була і Більовська фортеця, що поклала основу теперішньому місту.

Під охороною Більовської фортеці оселилися перші мешканці міста. Його жителі і військові поселенці займалися землеробством, скотарством, ремісництвом, рибальством і торгівлею. В другій половині XVIII ст. виникає ряд сіл за Українською лінією: Циглерівка, Березівка, Попівка, Наталине та Інші.

Після ліквідації Запорізької Січі у 1775 році було створено Азовську губернію з адміністративним центром в Бєльовській фортеці, генерал-губернатором було призначено графа Черткова В.О.

Губернатор Азовської губернії граф Чертков Василь Олексійович

У 1776 році Василь Олексійович переїздить до Бєльовської фортеці зі своєю родиною. З призначенням граф отримав у власність 16 тисяч десятин землі. Частину земель — територію сучасної Наталинської сільської ради, граф подарував дружині, і вже у 1777 році Наталія Дмитрівна Черткова (Семічова) заснувала тут поселення, якому дала своє ім’я. Турботлива і енергійна графиня піклувалася про своє містечко і його мешканців до 1787 року. У 1787 році, з приїздом імператриці Катерини ІІ, граф Чертков отримав подяку за заслуги і Саратовську губернію в управління, але внаслідок інтриг графа Потьомкіна, Харківське намісництво і свої землі сім’я Черткових залишає і переїжджає до Воронежа.

За даними на 1859 рік у власницькому селі Наталине (Шахівка) Костянтиноградського повіту Полтавської губернії мешкало 610 осіб (303 чоловічої статі та 307 — жіночої), налічувалось 76 дворових господарств, існувала православна церква, відбувався щорічний ярмарок.

Станом на 1900 рік село було центром Наталинської волості, яка складалася з 13 поселень, 23 сільських громад. Населення — 3833 особи (1969 осіб чоловічої статі та 1864 — жіночої), 695 дворових господарств.

Наталинська сільська рада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Рішення ХХХХ сесії Наталинської сільської ради VІІ скликання від 08.08.2017 року, рішення ХХІV сесії Кобзівської сільської ради VІІ скликання від 08.08.2017 року та рішення ХХV сесії Попівської сільської ради VІІ скликання від 08.08.2017 року «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

До складу громади входять наступні населені пункти: села Наталине, Улянівка, Кобзівка, Кобзівка Друга, Одрадівка, Новопавлівка, Шкаврове, селище Дружба, Попівка, Маховик, Роздолля, Ясна Поляна, Вільне.