Символіка Наталинської територіальної громади 

 

ГЕРБ 

Фото без описуГерб Наталинської територіальної громади, затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, – це герб села Наталине, затверджений  рішенням XVII сесії Наталинської сільської ради від 14 червня 2007 року, який у відповідності до сучасних вимог та на підставі історичних досліджень увінчано тризубчатою червоною мурованою короною. В нижній частині картуша герба розташовано стрічку синього кольору з написом «Наталинська територіальна громада» та цифровий напис білого кольору «1777», що є ознакою року заснування міста Наталинськ, сучасного села Наталине – адміністративного центру територіальної громади.
Герб має форму іспанського щита, який вписаний у золотий декоративний картуш, щит герба розділено срібними лініями на 4 частини з використанням 4 кольорів: білого, зеленого, червоного і синього, де розташовані зображення: 
- у 1-му білому полі - Наталії Дмитрівни Черткової з маленькою копією «Ноєвого Ковчега» - складового елемента родового герба Черткових;
- у 2-му зеленому полі - золоте перехрестя шаблі та жезла Гермеса з шістьма восьмипроменевими золотими зірками;
- у 3-му червоному полі - срібних колосків пшениці з серпом і шістьма восьмипроменевими срібними зірками;
- у 4-му синьому полі - срібної бурової вишки, обрамленої лавровими гілками.
Зображення Наталії Дмитрівни Черткової відображає факт заснування поселення, названого ім'ям Наталії Дмитрівни; колоски пшениці з серпом - символ сільськогосподарського напрямку регіону з давніх часів; перехрестя шабель і жезла Гермеса та дванадцяти восьмипроменевих зірок відображає факт входження сучасної території Наталинської сільської ради до складу земель Вольностей Війська Запорізького та існування на їхніх теренах «зимівників» - поселень козаків, де вони займалися торгівлею завдяки проходженню біля їхнього житла давнього торгового шляху «Муравський шлях».
Зображення срібної бурової вишки, обрамленої лавровими гілками, символізує газовидобувну промисловість як основне джерело економічного розвитку Наталинської сільської ради і благополуччя її громади.

ПРАПОР 

Фото без описуЗагальна композиція прапора Наталинської територіальної громади, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, гармонує з геральдичним рішенням побудови прапора села Наталине, затвердженого рішенням XVII сесії Наталинської сільської ради від 14 червня 2007 року. Пропорції прапора Наталинської територіальної громади у відповідності до сучасних вимог узгоджені з розмірами Державного прапора України. Кольори і розміщення смуг на прапорі відтворено у відповідності із зображенням родового герба Черткових. Із нижнього правого кута по колу розташовані 5 рівнопропорційних смуг, вузькі на початку і широкі по краях, у послідовності: червона, зелена, біла, зелена, червона. Кожна кольорова смуга відокремлена одна від іншої золотою лінією.     

ШТАНДАРТ НАТАЛИНСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ   

Фото без опису

 

Штандарт Наталинського сільського голови, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, являє собою трикольорове полотнище прямокутної форми з співвідношенням сторін 1:1. Вертикальні смуги на штандарті розташовані у наступній послідовності: зелена, біла, червона, які відокремлені одна від іншої вертикальними золотими лініями. Зелена, біла, червона смуги однакового розміру. У центрі штандарта розміщено герб Наталинської територіальної громади. Штандарт є офіційним символом і атрибутом влади керівника органу місцевого самоврядування.

 

 

 

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;
Синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.


Символіка села Наталине

 

 

ГЕРБ 

                                                 

Фото без описуГерб села Наталине відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Щит герба розділено срібним салтиром на 4 частини, з використанням 4 кольорів: білого, зеленого, червоного та синього, де розташовані зображення:
- у 1-ому білому полі – Наталії Дмитрівни Черткової з маленькою копією «Ноєва Ковчега», складовим елементом родового герба Черткових;
- у 2-ому зеленому полі – золотого перехрестя шабель та жезла Гермеса із шістьма восьмипроменевими золотими зірками;
- у 3-ому червоному полі – срібних колосів пшениці із серпом та шістьма срібними восьмипроменевими зірками;
- у 4-у синьому полі  - срібного зображення бурової вишки, обрамованого лавровими гілками.
Зображення Наталії Дмитрівни Черткової  виконано з використання графічних комп’ютерних програм на підставі історичних джерел та спогадів сучасників. Зображення обличчя умовне, будь яке співподання зовнішності випадкове. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1777». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Наталине Красноградського району».

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення Наталії Дмитрівни Черткової відображає історичний факт заснування поселення на землях, які раніш належали до Вольностей Війська Запорізького. Після ліквідації Запорізької Січі у 1775 році було створено Азовську губернію з адміністративним центром в Бєльовській фортеці, генерал губернатором було призначено графа Черткова В.О. У 1776 році Василь Олексійович переїздить до Бєльовської фортеці зі своєю родиною. З призначенням граф отримав у власність 16 тисяч дисятин землі. Частину земель - територію сучасної Наталинської сільської ради, граф подарував дружині, і вже у 1777 році Наталія Дмитрівна Черткова (Семічова) заснувала поселення на своїх землях, якому дала своє ім’я. Турботлива і енергійна графиня піклувалася про своє містечко і його мешканців до 1787 року. У 1787 році, з приїздом імператриці Катерини ІІ, граф Чертков отримав подяку за заслуги і Саратовську губернію в управління, але внаслідок інтриг графа Потьомкіна Харківське намісництво і свої землі сім’я Черткових залишає і переїжджає до Воронежа. В історичних джерелах село Наталине у 1780-1781 роках згадується як містечко Наталинськ.
Зображення перехрестя шабель та жезла Гермеса із шістьма восьмипроменевими зірками відображає факт входження земель сучасної території Наталинської сільської ради до території Вольностей Війська Запорізького та існування на її теренах зимових поселень козаків, де вони, окрім занять сільським господарством, займалися торгівлею завдяки проходженню давнього торгового «Муравського шляху». З 1734 року сучасна територія Наталинської сільської ради входила до складу Самарської, а пізніше - Орельської паланок Вольностей Війська Запорізького.
Зображення колосів пшениці та серпа із шістьма восьмипроменевими зірками є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території сільської ради з давніх часів.
Срібне зображення бурової вишки, обрамоване гілками лавру, символізує газовидобувну промисловість як основне джерело економічного розвитку населених пунктів Наталинської сільської ради і добробуту їх жителів.
Срібний напис на картуші герба «1777» символізує рік заснування села Наталине.

ПРАПОР 

Фото без описуПрапор села Наталине являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори і розташування смуг на прапорі відтворено у відповідності до зображення родового герба Черткових – засновників поселення на території Наталинської сільської ради.
З нижнього правого кута (лівого від глядача) по колу відходять 5 рівнопропорційних смуг, вужчі на початку і ширші по краях, із послідовністю кольорів: червоний, зелений, білий, зелений, червоний. Кожна кольорова смуга відділена одна від іншої золотою стрічкою. Прапор громади створено з урахуванням історичних традицій, він також є прапором села Наталине – адміністративного центра сільської ради.
З нижнього правого кута (лівого від глядача), по колу відходять 5 рівнопропорційних смуг, вужчі на початку і ширші по краях, із послідовністю кольорів: червоний, зелений, білий, зелений, червоний. Кожна кольорова смуга відділена одна від іншої золотою стрічкою. Прапор створено з урахуванням історичних традицій.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора села Наталине відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба села Наталине, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;
Синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.


ГІМН СЕЛА НАТАЛИНЕ

Для мене подих рідної землі
Як материнських рук благословення,
Живу я у наталинській сім’ї,
Крокую разом з нею сьогоденням.

Я пишаюсь тобою, село,
Щиро славлю народ працьовитий,
Де за щедрим святковим столом
Буровик, хлібороб і учитель.

Вкарбовані у пам’ять імена,
Славетні земляки мої чудові.
Тут рідна мова Сенченка луна,
Осяяна любов’ю в кожнім слові.

Я пишаюсь тобою, село,
Щиро славлю народ працьовитий,
Де за щедрим святковим столом
Буровик, хлібороб і учитель.

Село моє, Наталине моє,
Я вірю в майбуття твоє і долю!
У мирнім небі сонце хай встає,
Над твоїм лісом і Берестовою.

Я пишаюсь тобою, село,
Щиро славлю народ працьовитий,
Де за щедрим святковим столом,
Буровик, хлібороб і учитель.

Слався село!
Слався!


Старостинські округи Наталинської територіальної громади

 

СИМВОЛІКА СЕЛА КОБЗІВКА ТА КОБЗІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

 

ГЕРБ

Фото без опису

Гербом Кобзівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ,  є герб села Кобзівка, затверджений рішенням ХХІХ сесії Кобзівської  сільської ради V скликання від 23.01.2009 року, який відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба розділено стилізованою золотою колодкою Ордена Держави - звання Героя України, на 2 частини, з використанням 2 кольорів - червоного та синього, де розташовані зображення:
- у 1-ому червоному полі – золотої кобзи із шістьма восьмипроменевими золотими зірками;
- у 2-ому синьому полі – золотих колосів пшениці із шістьма восьмипроменевими золотими зірками.
У нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1780». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Кобзівка Красноградського району».

 

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Стилізована золота колодка Ордена Держави - звання Героя України, що поділяє гербовий щит на 2 частини, символізує особистий внесок в розвиток населеного пункту мешканця села – керівника сільськогосподарського підприємства, Героя України, Гулого Івана Михайловича. Складовими стилізованої золотої колодки Ордена Держави - звання Героя України є золоті цеглини, що символізують безпосередній внесок кожного мешканця громади в соціально-економічний розвиток населеного пункту.
Золоте стилізоване зображення кобзи відображає назву села та символізує культурну спадщину її території, яка своїм корінням походить із далекого минулого.
Зображення колосків пшениці - ознака сільськогосподарської направленості діяльностті жителів сучасної території села з давніх часів.
Зображення дванадцяти восьмипроменевих зірок відображає факт входження села Кобзівка до території Вольностей Війська Запорізького та існування на її теренах «зимових» поселень козаків. З 1734 року землі сучасної території села Кобзівка входили до складу Самарської, а пізніше - Орільської паланок Вольностей Війська Запорізького.
Срібний напис на картуші герба «1780» символізує рік відновлення поселення на сучасній території села Кобзівка.

ПРАПОР

Фото без описуПрапором Кобзівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є прапор села Кобзівка, затверджений рішенням ХХІХ сесії Кобзівської сільської ради V скликання від 23.01.2009 року, який являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Кобзівка.

 

 

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора Кобзівського старостинського округу відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичних традицій.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака - багатства, добробуту, сили, верховенства;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;
Синій (блакитний) – ознака вірності, чесності, шляхетності.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА ПОПІВКА ТА ПОПІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ 

 

ГЕРБ

Фото без описуГербом Попівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ  скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ,  є герб села Попівка, затверджений рішенням сесії Попівської сільської ради V скликання від 23.01.2008 року № 312, який відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має одне поле - синього кольору, де розташовані зображення:
- у верхній частині щита – стилізоване золоте зображення православної церкви із 6 золотими зірками;
- у нижній частині щита – золоте зображення колосків пшениці із 6 золотими зірками.
У нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Попівка Красноградського району», а також напис срібними літерами «1758».

 

                                                         СИМВОЛІКА ГЕРБА

Золоте стилізоване зображення православної церкви символізує духовне багатство населення села Попівка, відображає факт заснування поселення на землях Запорізької Січі служителем православної церкви.
Золоте зображення колосів пшениці є ознакою сільськогосподарської направленості жителів села з давніх часів.
Зображення 12 золотих зірок відображає факт входження земель села Попівка до території Запорізької Січі, та існування на її теренах «зимових» поселень козаків.
Срібний напис на картуші герба «1758» символізує рік заснування поселення Попівка.

ПРАПОР 

Фото без описуПрапором Попівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ  скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є прапор села Попівка,  затверджений рішенням сесії Попівської сільської ради V скликання від 23.01.2008 року № 312, який являє собою квадратне однокольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори прапору відтворено у відповідності до кольору герба села Попівка.

 

 

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорова гама прапора - з гербовими барвами. Прапор села Попівка створено з урахуванням історичної традиції.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;
Синій – ознака вірності, чесності, шляхетності, бездоганності.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА МАРТИНІВКА ТА МАРТИНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

 

ГЕРБ

Фото без описуГербом  Мартинівського старостинського округу, який  який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ  скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є герб села Мартинівка, затверджений рішенням ХХХІІІ сесії Мартинівської сільської ради V скликання від 18.03.2009 року, який відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита і який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба розділено золотим стропилом на 2 частини, з використанням 2 кольорів: синього та зеленого, де розташовані зображення:
- у 1-ому, синьому полі – золотих колосків пшениці із шістьма восьмипроміневими золотими зірками;
- у 2-ому, зеленому полі – розкрита книга із шістьма восьмипроменевими золотими зірками.
У нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1754». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Мартинівка Красноградського району».

 

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення колосків пшениці є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території села з давніх часів.
Зображення розкритої книги символізує розвинуту культурну і освітянську спадщину на сучасній території села, яка своїм корінням походить із далекого минулого.
Зображення дванадцяти восьмипроменевих зірок відображає факт входження земель сучасної території села до території Вольностей Війська Запорізького та існування на її теренах «зимових» поселень козаків. З 1734 року сучасна територія Мартинівського старостинського округу входила до складу Самарської. а пізніше Орельської паланок Вольностей Війська Запорізького.
Срібний напис на картуші герба «1754» символізує рік відновлення поселення на сучасній території села Мартинівка.

ПРАПОР 

Фото без описуПрапором Мартинівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є прапор села Мартинівка, затверджений рішенням ХХХІІІ сесії Мартинівської сільської ради V скликання від 18.03.2009 року, який являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба.

 

 

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичних традицій. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Синій (блакитний) – ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА ПЕТРІВКА ТА ПЕТРІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

 

ГЕРБ

Фото без описуГербом Петрівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є герб села Петрівка, затверджений рішенням Петрівської сільської ради від 14.07.2007 року № 174, який відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба розділено срібними стрічками на 3 частини з використанням 2 кольорів: жовтого та синього, де розташовані зображення:
- у 1-ому жовтому полі – зображення Святого апостола Петра;
- у 2-ому синьому полі – стилізоване золоте зображення злакових колосків;
- у 3-ому синьому полі – перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроном винограду.
Зображення Святого апостола Петра виконано з використанням графічних комп’ютерних програм і на підставі іконописних зображень. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1682». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Петрівка Красноградського району».

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення Святого апостола Петра символізує історичний факт заснування села Петрівка на землях, що належали Запорізькій Січі. У 1674 році козаки Кальницького полку Брацлавщини після тривалого протистояння з польським урядом почали пошук більш затишного місця для проживання. У 1682 році частина козацьких сімей оселилась біля річки Берестової, де, за свідченням істориків, на той час було дуже багато риби. Рибальство стає важливим засобом існування козацьких сімей. Своє поселення вони назвали на честь Святого апостола Петра, захисника рибалок, одного із найбільш шанованих християнських Святих серед козаків.
Зображення злакових колосків є ознакою сільськогосподарської направленості жителів села з давніх часів.
Зображення перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроном винограду є елементом герба Донецького пікінерського полку. З 1764 – 1796 років село Петрівка входе до складу полку в якості Іванівській сотні.
Срібний напис на картуші герба «1682» символізує рік заснування села Петрівка.

ПРАПОР

Фото без описуПрапором Петрівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ,  є прапор села Петрівка, затверджений рішенням Петрівської сільської ради від 14.07.2007 року № 174, який являє собою квадратне двохкольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі села Петрівка відтворено у відповідності до зображення герба села Петрівка.

 

 

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золото (жовтий) - ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;
Синій – ознака вірності, чесності, бездоганності;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА ВОЛОДИМИРІВКА ТА ВОЛОДИМИРІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

 

ГЕРБ

Фото без описуГербом Володимирівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є герб села Володимирівка, затверджений рішенням XXXV сесії Володимирівської сільської ради V скликання від 23.06.2009 року, який відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба  розділено золотим перевернутим вилоподібним хрестом на 3 частини з використанням 3 кольорів: зеленого, червоного та білого, де розташовані зображення:
- у 1-ому зеленому полі: золотих колосків пшениці із трьома восьмипроменевими золотими зірками;
- у 2-ому червоному полі – соняшник із трьома восьмипроменевими золотими зірками;
- у 3-ому білому полі – яблуня із шістьма восьмипроменевими червоними зірками.
У нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1756». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Володимирівка Красноградського району».

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення колосків пшениці і соняшника є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності жителів сучасної території села з давніх часів.
Зображення яблуні символізує розвинуте садівництво на території села.
Зображення дванадцяти восьмипроменевих зірок відображає факт входження земель сучасного села до території Вольностей Війська Запорізького та існування на його теренах «зимових» поселень козаків. З 1734 року сучасна територія села входила до складу Самарської, а з 1768 року до Орільської паланок Вольностей Війська Запорізького.
Срібний напис на картуші герба «1756» символізує рік відновлення поселення на сучасній території села Володимирівка.

ПРАПОР

Фото без описуПрапором Володимирівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є прапор села Володимирівка, затверджений рішенням XXXV сесії Володимирівської сільської ради V скликання від 23.06.2009 року, який являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба.

 

 

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичної традиції. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;
Синій (блактиний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА СОСНІВКА ТА СОСНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

 

ГЕРБ

Фото без описуГербом Соснівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є герб села Соснівка, затверджений рішенням Соснівської сільської ради від 06.08.2008 року № 188, який відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має одне поле - блакитного кольору, умовно розділене на дві частини гусарською шаблею, де розташовані зображення:
- у верхній правій частині щита – стилізоване золоте зображення ківера;
- у нижній лівій частині щита – золоте зображення колосків пшениці;
- у нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Соснівка Красноградського району», а також напис срібними літерами «1764». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Соснівка Красноградського району».

 

 

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Золоте стилізоване зображення ківера і гусарської шаблі відображає факт заснування поселення Циглерівка у 1764 році підполковником курського гусарського полку фон Циглером.
Золоте зображення колосків пшениці є ознакою сільськогосподарської направленності жителів села  з давніх часів. Срібний напис на картуші герба «1764» – символізує рік заснування поселення Циглерівка, з 1944 року - Соснівка.

ПРАПОР

Фото без описуПрапором Соснівського старостинського округу, який затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, є прапор села Соснівка, затверджений рішенням Соснівської сільської ради від 06.08.2008 року № 188, який являє собою квадратне однольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори прапору відтворено у відповідності до кольорів герба села Соснівка.

 

 

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор Соснівського старостинского округу створено з урахуванням історичної традиції. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорова гама прапора - з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;
Синій – ознака вірності, чесності, бездоганності;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.

Гід державних послуг. Банер