Монетизація «ПАКУНКУ МАЛЮКА»

Монетизація «ПАКУНКУ МАЛЮКА»

Управління соціального захисту населення повідомляє, що  з 01 вересня 2020 року змінено механізм забезпечення «пакунками малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744, «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунками малюка». Даною постановою затверджено Порядок та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020—2021 роках.
Призначення грошової компенсації здійснюється за місцем проживання або місцем перебування отримувача. Грошова компенсація за місцем перебування призначається за умови її неотримання за місцем проживання отримувача.
 У зв’язку з цим, Мінсоцполітики  надало такий покровий алгоритм дій для використання відповідними працівниками структурних підрозділів з питань соціального захисту населення при організації виконання Порядку та Постанови:
Отримувач – громадяни України,іноземці та особи без громадянства, у яких народилася дитина та які разом з нею на законних підставах проживають на території України є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання, та які не отримували «пакунок малюка» в натуральному вигляді:
1) звертається до акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк»;
2) укладає договір з  АТ «КБ «ПриватБанк», відкриває рахунок зі спеціальним режимом використання, отримує спеціальну соціальну картку «пакунок малюка»;
 3) звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом одного року з момента народження дитини за місцем проживання/ перебування із заявою згідно з формою,встановленою порядком,та пакетом документів;
-копію свідоцтва про народження дитини;
-довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році);
-копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

В окремих випадках за потреби подаються:
-копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства)/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
-копію рішення про встановлення опіки (у раз здійснення опіки над дитиною);
-копію рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);
-копію рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї;
До заяви в електронній формі отримувач додає фотокопії вищевказаних документів.
самостійно витрачає кошти грошової компенсації у визначених закладах торгівлі(Реєстр учасників пілотного проекту торгівлі розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики та АТ «КБ «ПриватБанк») для придбання визначених речей (протягом року) :

1) дитячих товарів:
засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок;
дитячого одягу та взуття;
дитячого харчування;
дитячого посуду;
дитячих іграшок;
текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр;
2) товарів для породіллі:
прокладок для лактації;
прокладок післяпологових.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:

розглядають подані документи;
перевіряють забезпеченість одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка»;
протягом п’яти робочих днів з дати надходження документів/відомостей приймають рішення про призначення грошової компенсації або про її відмову. Відмова можлива у разі подання не у повному обсязі документів;
щомісяця до 10 числа формує реєстр отримувачів грошової компенсації і подає його Мінсоцполітики;
здійснюють контроль за цільовим використанням грошової компенсації шляхом вибіркової перевірки закладів торгівлі, що включені до Реєстру учасників пілотного проекту.
Крім того повідомляємо, що на офіційному  веб-сайті Мінсоцполітики розміщено розділ «Пакунок малюка», в якому публікується актуальна інформація, щодо реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Для отримання будь-яких роз’яснень та консультацій звертайтесь до управління соціального захисту населення Красноградської РДА за адресою м.Красноград, вул.Бєльовська, 84 або за телефоном гарячої лінії: 7-18-10.