Будьте обережними під час святкування обряду Водохреща!

Дата: 16.01.2021 07:00

19 січня віряни відзначають останнє велике різдвяне свято - Хрещення Господнє.
Водохреща починається ввечері 18 січня після вечірньої служби у церквах. За традицією, вранці після урочистої церковної служби люди виходять на водні об'єкти, щоб прийняти саме в цей день «хрещення» крижаною водою, що підіймає тонус, надає нових сил та заряджає бадьорістю. Але купання в ополонці взимку без попередньої підготовки може бути небезпечним для людей похилого віку, дітей, осіб, які страждають на гострі та хронічні захворювання. Тому, якщо ви вирішили зануритися у воду, порадьтеся спочатку з лікарем.
НАТАЛИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ: БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ ТА УВАЖНИМИ під час святкування обряду Водохреща. Дотримуйтесь правил безпеки поводження на воді, а саме:
- купайтеся лише в спеціально обладнаних місцях біля берега та під наглядом рятувальників і медичних працівників;
- перед купанням необхідно розігріти тіло;
- категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ купання в крижаній воді під впливом алкоголю;
- занурюйтесь по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;
- не перебувайте у воді більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;
- якщо з Вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;
- після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
- для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю з попередньо підготовленого термоса.
Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.
НЕХАЙ ВАШЕ СВЯТО БУДЕ РАДІСНИМ, ПРИЄМНИМ, А ГОЛОВНЕ – БЕЗПЕЧНИМ!!!