У серці пам’ять ожива...

Дата: 15.02.2021 06:00

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до виведення військ з Афганістану у 1989 році. Ми вшановуємо загиблих у «гарячих точках» та висловлюємо глибоку вдячність усім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконував військову присягу.
За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців - кожен 4-й з 600-тисячної армії. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей - сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Наразі в Україні проживає близько 150 тисяч ветеранів Афганістану.
У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу. Час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнутих у солдатські шинелі.