Державна екологічна інспекція у Харківській області розпочинає щорічну традиційну акцію «Первоцвіт-2021»

  • 643

Державна екологічна інспекція у Харківській області розпочинає щорічну традиційну акцію «Первоцвіт-2021» – у період з лютого до травня буде посилено державний контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних об’єктів рослинного світу.
Інспекцією будуть здійснені рейдові перевірки, направлені на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами.
Зазвичай обсяги незаконної торгівлі первоцвітами особливо зростають напередодні свят, зокрема 8 березня.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища у Харківській області в рамках акції «Первоцвіт-2021» проводитимуть рейдові перевірки в місцях збору та збуту декоративних рослин. Порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності, за ст.88-1, ч.2 ст.88-1 та ст.90 Кодексу України про адміністративні правопорушення – штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією незаконно добутого чи без такої; від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу; від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого, - відповідно до послідовності вказаних статей.
Очевидно, що одними заборонами першоцвіти не врятуєш, а біля кожної квітки сторожа не поставиш. Ми апелюємо до екологічної свідомості громадян: закон оберігатиме природу тоді і тільки тоді, коли кожна людина шануватиме його, цінуватиме кожну рослину, занесену до Червоної книги.
Державна екологічна інспекція у Харківській області закликає громадян не купувати проліски та попереджає: навіть купуючи червонокнижні первоцвіти, Ви сприяєте незаконному промислу! Адже якщо не буде попиту – не буде і збуту!
(матеріали з сайту https://khark.dei.gov.ua/)

Фото без опису