18 травня світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв

Дата: 18.05.2021 06:00

Щорічно, починаючи з 18 травня 1977 року, світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культурної спадщини, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. Це безцінні джерела пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій.
Історія завжди суперечлива і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь у суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії в дусі творчості та інновацій.
Музеї та заповідники України здійснюють благородну і водночас відповідальну місію, спрямовану на дбайливе збереження та популяризацію унікальних духовних надбань нашого народу, його історико-культурних реліквій.