День Європи в Україні

Щорічне відзначення Дня Європи в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339 «Про день Європи», яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. Цьогоріч День Європи в Україні припадає на 21 травня.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. У День Європи інституції ЄС відчиняють свої двері для громадськості.