Звернення Наталинського сільського голови, віце-президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Олени Третяк з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні

Шановні співгромадівці!

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів.

Голодомор – це жахлива сторінка історії нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин.

У ХХ столітті українці пережили голодомор тричі:  у 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабнішим і найжорстокішим із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом. Жертвами винищувального голоду стали мільйони людей.

Ці чорні сторінки історії нашої країни назавжди залишили глибоку рану, яка ніколи не загоїться. Збереження пам’яті про минуле має вагоме значення насамперед для тих, хто живе нині, для майбутніх поколінь. Голодомор - одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка не підлягає забуттю… Пам'ятаємо...

З повагою - Наталинський сільський голова, віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Олена Третяк