Увага! Тонка крига!

  • 151

Тонкий лід є найпоширенішою небезпекою в осінньо-зимовий період. З настанням холодів щороку відбувається чимало трагедій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах, вкритих кригою. Діти і любителі зимової риболовлі – саме ця категорія населення найчастіше стикаються з цією небезпекою.

Побачивши лід, дехто не може втриматися від спокуси дослідження і перевірки на міцність «твердої води». На жаль, досить часто це призводить до трагічних наслідків.

Це трапляється знову і знову, незважаючи на численні попередження, застороги і заборони рятувальників. Саме тому ми в черговий раз нагадуємо про заходи безпеки на льоду, яких слід суворо дотримуватися. Зайвим це точно не буде!

На початку зими льодове покриття на водоймах має ряд важливих особливостей, про які необхідно пам’ятати кожному та якими не можна зневажати. Перший тонкий лід досить гнучкий і, на відміну від пористого, крихкого льоду в кінці зими, може миттєво зруйнуватися, внаслідок чого людина опиняється в крижаній воді. Найкраще почекати, поки мороз зробить лід безпечним: для одного пішохода – товщиною не менше 7 сантиметрів, а для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (для масового катання – 25 см).

Батьки! Ви повинні знати, чим займаються ваші діти і де проводять вільний від навчання час! Не дозволяйте їм самостійно відвідувати замерзлі річки, ставки, водосховища, затоплені кар’єри тощо.

Фото без опису