В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – надання поворотної допомоги непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи

  • 47

Однією з цілей соціальної політики в Україні є максимальна допомога особам і родинам, які опинились у складних життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин.

З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності.

В рамках цієї політики Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи.

Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016-2018 р.р. вона була пропілотована у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За цей період 237 підприємців змогли започаткувати власну справу.

Наразі, тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни, програму «Рука допомоги» поновлено. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.

У чому суть програми?

Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу.

На що дається фінансова допомога?

На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи.

На яких умовах дається кредит?

Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи.

Умови повернення допомоги?

Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів).

Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:

сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги; у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як скористатися цією можливістю?

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості.

Там подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї:

- заяву про надання фінансової допомоги

- бізнес-план

- довідку про несудимість.

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об'єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

Отримати детальну інформацію з цього питання можна у фахівців Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості за телефоном: 05744-7-13-11 або особисто за адресою: м. Красноград, вул. Соборна, 81 А.

Возможно, это изображение текст «<<рука допомоги">: право отримати? минмальной заробтной плати -100,5 <<рука допомоги>>: як отримати? працездатна особа числа аресстрована безробитна куди звернутись подати документи Komicii, утвореной центром зайнятост ршення позитивне, юрособу варееструватися (протягом календарних фоп про надання допомоги центром зайнятост надання фнансовой допомоги бизнес- план довдку про несудимисть ф.нансова допомога поворотною, мае безготвковий характер зайнятост рахунок-фактуру (квитанцю, остачальником обладнання матералв матерали <<рука допомоги>>: порядок повернення обладнання центр перерахуе кошти рахунок продавця повертаеться: <<рука допомоги>> однею сумою протягом частинами зайнятост центром надаеться: непрацюючим працездатним особам або повертаеться: безробтни айнятост використовуеться: придбання обладнання ри(обов'язков перший суму допомоги для власного бзнесу смей менше, роки»