Сексизм: помічати, проговорювати, викорінювати

  • 138

Питання гендерної рівності та запобігання проявам дискримінації в Україні не тільки залишається актуальним, а й в деяких випадках потребує законодавчого врегулювання.

Одним з промовистих проявів дискримінації є сексизм. Це будь-який акт, жести, візуальна репрезентація, сказані чи написані слова, практика чи поведінка, які базуються на ідеї, що особа чи група осіб є менш повноцінними через їхню стать.

Чіткий поділ на гендерні ролі та конкретні характеристики може свідчити про своєрідне толерування сексизму суспільством. Хай навіть це відбувається підсвідомо, зважаючи на вплив медіа, оточення чи стереотипні уявлення про існування й діяльність чоловіків та жінок.

До слова, в нашому законодавстві й досі немає визначення цього поняття. Щоправда, саме слово можна зустріти в оновленому Виборчому Кодексі України та Закон України «Про Всеукраїнський референдум». А так як відповідальність за порушення законодавства про запобігання й протидію дискримінації все ж передбачена, то вдосконалення відповідних норм залишається начасним.

Фото без опису