Красноградська філія Харківського обласного центру зайнятості інформує

  • 36

До уваги роботодавців.

Красноградська філія Харківського обласного центру зайнятості повідомляє, що урядом затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (Порядок № 893 від 22.08.2023 року). Даний Порядок визначає умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір.

Під вказаною компенсацією мається на увазі відшкодування роботодавцю фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Компенсація надається за придбаний або придбані роботодавцем допоміжний засіб або засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.

Перелік таких засобів визначений в додатку 1 до зазначеного Порядку. До них належать: меблі та фурнітура для робочих місць; допоміжні засоби для: фіксації, діставання і захоплення предметів на робочих місцях; захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях; для діяльності та участі, пов’язаних із особистими мобільністю і пересуванням; інші засоби.

Виплачується компенсація в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації. Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи (у 2023 році до 100,5 тис грн.), 10 розмірів мінімальної заробітної плати — для осіб з інвалідністю ІІ групи (у 2023 році до 67 тис грн.).

Для отримання компенсації роботодавець протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності заяву з копіями документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Усі деталі щодо оформлення компенсації Ви можете дізнатись у спеціалістів Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.: 0577653085 або особисто за адресою: м. Красноград, вул. Соборна, 81 А.

Фото без опису