Виїзний захід Красноградської філії ХОЦЗ

25 вересня 2023 року керівниками Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості та Наталинської територіальної громади у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» проведено плановий виїзний захід до с. Ясна Поляна Попівського старостинського округу.У

В ході зустрічі з учасниками заходу в.о.директора філії Ірина Петрикіна поінформувала присутніх про актуальні вакансії на місцевому ринку праці, соціальні послуги служби зайнятості, умови надання статусу безробітного та матеріального забезпечення на випадок безробіття, державні гарантії соціально-незахищеним категоріям громадян. Було презентовано чинні програми підтримки роботодавців: компенсації для роботодавців за працевлаштування окремих категорій безробітних, в т.ч. внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю та про можливість навчання та підвищення кваліфікації працівників безпосередньо на виробництві.

Присутнім детально роз'яснено як скористатися активними державними програмами в рамках урядової програми #єРобота, що успішно працюють на Харківщині – це «Власна справа» та «Грант для ветеранів та їх подружжя», що спрямовані на розвиток або створення свого бізнесу: написання бізнес-плану, подання заяви та бізнес-плану на порталі «Дія», захист бізнес-плану та реалізація бізнес-ідеї тощо. Більш детально про Порядок надання мікрогрантів та грантів для ветеранів на створення або розвиток бізнесу зацікавлені особи можуть ознайомитись за посиланням https://is.gd/WaZDFr

Увага сільських жителів та внутрішньо переміщених осіб була акцентована на можливості проходження професійного навчання за умови отримання ваучера. Наразі розширено доступність програми по наданню ваучерів на навчання для громадян, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні.

Ваучер дає право пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями у закладах освіти чи у роботодавця за затвердженим переліком професій та спеціальностей – https://is.gd/pE1FqE

Керівник філії наголосила, що ваучером на навчання можуть скористатись:

- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;

- особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ тощо у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку;

- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони тощо до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

- особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

- особи, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії.

- громадяни, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Послуги служби зайнятості працездатному населенню спрямовані на підвищення конкурентоздатності громадян, прискорення працевлаштування, старт або розвиток бізнесу, створення нових робочих місць.

В.о. Наталинського сільського голови Наталія Кидонь зауважила, що з початку року до активних програм залучені жителі громади: 5 підприємств отримали компенсаторні виплати за 6 найманих працівників; в громадських та суспільно корисних роботах взяли участь 356 осіб; ваучери отримали та успішно пройшли навчання 10 осіб (подали заяви ще 4 особи); пройшли стажування у роботодавця 14 осіб. А такі інформаційно-консультаційні зустрічі значно посилюють комунікацію між службою зайнятості та територіальною громадою з питань зайнятості сільських жителів та внутрішньо переміщених громадян.

Консультацію фахівців можна отримати через Telegram-канал онлайн підтримки Харківської обласної служби зайнятості https://t.me/KharkivOCZ.

Інформацію щодо послуг служби зайнятості нададуть фахівці Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.: (057) 765 30 85 або за адресою: м. Красноград, вул. Соборна, 81 А.