Після відновлення амбулаторії в Руській Лозовій щомісяця приймають до 300 пацієнтів

  • 55

 

Після відновлення амбулаторії в Руській Лозовій щомісяця приймають до 300 пацієнтів

Восени минулого року закінчили відновлювальні роботи в амбулаторії села Руська Лозова Дергачівської громади.

Заступник начальника Харківської ОВА Михайло Харнам зазначив, що у медзакладі ще до початку повномасштабного вторгнення рф проводився ремонт і в 2022 році планувалося його відкриття. Проте вже влітку 2022 року через російські обстріли амбулаторія зазнала значних пошкоджень.

«У Руській Лозовій амбулаторію пошкодили приблизно на 70%. Було зруйновано дах і стіну, вибиті двері та вікна. Завдяки фонду ліквідації наслідків збройної агресії змогли відновити цей об’єкт. Загальна кошторисна вартість робіт становила 5,8 мільйона гривень», – сказав Михайло Харнам.

Сімейна лікарка Світлана Козак повідомила, що нині щомісяця до їхнього медзакладу звертається до 300 пацієнтів.

«Будівлю ремонтували з липня 2023 року. Ще до початку робіт ми приймали пацієнтів в уцілілому приміщенні. Наразі у нас працює два лікарі та дві медсестри. Звичайно, через окупацію села виїхало багато людей, але зараз вже потроху повертаються додому», – розповіла Світлана Козак.

Вона додала, що лікувальна установа повністю оснащена необхідним обладнанням. Окрім того, при амбулаторії діє виїзна бригада. 

«У нас є спецавто, завдяки якому можемо за потреби виїздити на виклики. Якщо людині стає погано, вона телефонує і ми приїжджаємо. Найчастіше – це пенсіонери з серцево-судинними захворюваннями, які не можуть дійти до медзакладу. За потреби я виїжджаю з лікарем, аби зробити кардіограму, внутрішньом'язову або внутрішньовенну ін'єкції», – прокоментувала медсестра Юлія Здоровенко.

https://kharkivoda.gov.ua/news/125686