Державна екологічна інспекція у Харківській області повідомляє про початок операції "Первоцвіт"

  • 46

За вікном ще непередбачуваний і примхливий лютий, а весна вже на порозі, отже перші весняні квіти вже скоро наповнять ліс – підсніжники, проліски, крокуси, шафран, сон-трава, анемони, примула, горицвіт та інші.

Прикро, але дивовижні весняні квіти одночасно з’являються і на вулицях наших міст та сіл, на ринках та трасах у вигляді таких ніжних і таких недовговічних букетів.

Екологи нагадують: збирання первоцвітів дуже шкідливе для довкілля тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини.

Державна екологічна інспекція у Харківській області попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин, закликає громадян не купувати первоцвіт, адже це є порушенням законів України та правил торгівлі, відповідальність за яке несе не тільки продавець, а й покупець квітів.

Торгівля первоцвітами – це, перш за все, торгівля, яка заохочується виключно попитом. Тому важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин є відмова від їх купівлі.

Пам’ятаймо! Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати.

 Що загрожує правопорушникам:

Ст. 88/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: «За незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу» передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн.

За ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч.2 ст.88/1 КУпАП).

За один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).

Фото без опису

Інші оголошення

Всі оголошення