Роз’яснення Міністерства соціальної політики України щодо призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – допомога) у разі, коли навчання у дітей проводиться онлайн (повністю або частково)

Відповідно до пункту 132 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2023 № 709), які набудуть чинності з 01.03.2024, допомога призначається на другий шестимісячний період у разі коли сім’я, зокрема, проживає на території, для якої визначена дата завершення бойових дій, включеній до переліку територій, та території, що не включена до переліку територій, затвердженого Мінреінтеграції (але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає така сім’я, відсутні місця або навчання проводиться он-лайн (повністю або частково).

Для такої сім’ї допомога призначається, якщо відомості про відсутність місць у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти або про те, що навчання в таких закладах проводиться в режимі он-лайн (повністю або частково), отримані шляхом інформаційної взаємодії між органами соціального захисту населення та органів управління у сфері освіти.

Наразі є випадки, коли наприклад сім’я фактично проживає на території Львівської області, при цьому дитина числиться у закладі загальної середньої освіти міста Краматорська та навчається онлайн, при цьому дитина не переведена до закладу загальної середньої освіти Львівської області. У таких випадках допомога може бути призначена незалежно від місця знаходження закладу освіти.

З метою забезпечення підтримкою внутрішньо переміщених осіб та зважаючи на те, переведення дитини з одного закладу освіти до іншого посеред навчального року може бути пов’язана з певними труднощами та необхідністю адаптації дитини, доцільно запропонувати сім’ї після закінчення навчального року вирішити питання щодо навчання дитини за фактичним місцем проживання.