В громаді обговорили питання попередження пожеж в природних екосистемах

Сьогодні, під головуванням начальника Наталинської сільської військової адміністрації Володимира Птишника, за участю заступника начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Красноградського районного управління ГУ ДСНС України у Харківській області Андрія Лободи, старост старостинських округів, поліцейського офіцера громади Красноградського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області відбуласть робоча нарада з приводу запобігання і недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах (на відкритих територіях), лісових масивах, лісопаркових зонах, лісосмугах і сільськогосподарських угіддях на території Наталинської сільської територіальної громади протягом пожежонебезпечного періоду 2024 року.

За результатами робочої наради, внаслідок виникнення великої кількості пожеж на відкритих територіях (горить суха трава, чагарники та очерет) за останні два тижні, які в свою чергу спричинені людським фактором (занесення вогню ззовні, необережність поводження з вогнем тощо), викликає занепокоєння те, що ці пожежі несуть колосальні збитки.

Відбувається засміченість атмосфери, гине флора та фауна. Пожежі в екосистемах в свою чергу призводять до перекидання вогню на житлові та господарські будівлі, лісові масиви.

Наголошуємо, що відповідно до статті 77-1 КУпАП за випалювання стерні, луків, пасовищ та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку у сфері охорони навколишнього природного середовища передбачено штраф, який складає:

- для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);

- для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

ВКОТРЕ НАГАДУЄМО, ПОЖЕЖУ ЛЕГШЕ ПОПЕРЕДИТИ, НІЖ ЗАГАСИТИ!!!