ГУ ДПС у Харківській області інформує

  • 29

Головне управління ДПС уХарківській області повідомляє, що відповідно до п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України фізичні особи-платники податків зобов'язані подавати контролюючим органам відомості про змінусвоїх реєстраційних даних (зміна місця проживання, прізвища, імені, по батькові, тощо) протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою №5 ДР.

Порядок та процедура подання відповідної заяви визначається розділом VII Положення про реєстраціюфізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків,затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за №1306/31174. 

Заява за формою № 5 ДР подається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу. 

Внесення змін до облікових даних платника податків та виготовлення реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснюється протягом трьох робочих днів з наступного дня після дня подання фізичною особою Заяви за ф. № 5 ДР.

Фізичні особи мають право, використовуючи кваліфікований електронний підпис, подавати Заяву за формою № 5 ДР в електронному вигляді, через приватну частину Електронного кабінету, вхід до якої здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua.

Фото без опису