Реалізація деревини

  • 49

Фото без опису

Філія «Зміївське лісове господарство» ДП «Ліси України» з метою забезпечення побутових потреб населення та закладів соціальної сфери у твердому паливі протягом опалювального періоду 2024-2025 років інформує щодо можливості реалізації деревини дров’яної непромислового використання (НП) для потреб територіальної громади.

Фото без опису

Громадянам, для придбання дров’яної деревини створений онлайн магазин дров для населення «ДроваЄ». Щоб придбати лісопродукцію потрібно пройти авторизацію, зробити замовлення та оплатити рахунок.

Також можна звернутися безпосередньо у філію чи найближчі лісництва громади (за адресами, наведеними нижче) і укласти договір на придбання дров. У договорі повинен бути вказаний обсяг деревини, адреса проживання, паспортні дані та індивідуальний податковий номер покупця. Під час укладання договору особа отримує від координатора реалізації дров для населення контактні дані представника лісництва, відповідального за відпуск дров. Отримати та оплатити рахунок, відповідно до вказаного в договорі об’єму деревини та здійснити оплату можна у будь-якому відділенні банку або через інтернет-банкінг (Приват 24 тощо).

Адреси та контакти, куди можна звернутись фізичним особам за дров’яною деревиною:

Головний офіс лісгоспу – вул. Соборна, буд. 163, м.Київ (тел.0675799861)

Старовірівське – вул. Шкільна, буд. 2а, тел. 0505115186, с. Старовірівка, Красноградський р-н

Наталинське – вул. Промислова, 124а, тел. 0974819506, с. Наталине, Красноградський р-н

Бюджетним установам, для задоволення потреб на опалення реалізація дров’яної деревини здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» на підставі прямих договорів (лист Державного агентства лісових ресурсів України від 05.10.2021 р. № 10-05/8151-21).

Юридичним особам, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2021 №1433 деревина (лісоматеріали) віднесена до переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» внесені зміни до Закону України «Про товарні біржі» від 01.07.2021, згідно яких деревина віднесена до продукції, яка є біржовим товаром, що реалізовується через біржі.

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо здійснювати закупівлі деревини дров’яної шляхом участі в біржових торгах, які проводяться філіями ДП «Ліси України» на постійно діючій основі та інформація щодо яких розміщена на офіційних сайтах ТОВ «Українська універсальна біржа» та ТОВ «Українська енергетична біржа», або здійснювати закупівлю лісоматеріалів відповідно до Законів України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».