Результати реалізації проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ» в рамках програми SDLG
Проєкт «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування» (SDLG), який впроваджується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів (VNG International) у партнерстві з Асоціацією міст України, продовжує активно підтримувати громади України у відновленні та демократизації. Одним із ключових напрямів роботи є "Децентралізація і демократизація", який координує Наталія Бойко.
Робота в рамках напряму 3 "Децентралізація і демократизація".
У громадах Навчально-інноваційного кластеру 3D «Діалог. Довіра. Добробут» стартували установчі збори для обрання членів Громадських рад, що є важливим кроком у зміцненні громадянської участі та розвитку місцевого самоврядування.
Перша громада, яка провела Установчі збори – Первомайська міська територіальна громада (Миколаївська область).
12 вересня 2024 року обрано склад Громадської ради при виконавчому комітеті Первомайської міської ради, до складу увійшло 8 представників інституцій громадянського суспільства.
Довідка про громаду: Первомайська громада, яка нараховує близько 60 тисяч мешканців, активно розвиває інфраструктуру, залучає інвестиції, а також впроваджує принципи демократичного управління. Вони приєдналися до Платформи електронної демократії e-DEM.
Склад Громадської ради включає представників різних організацій, таких як Житлово-будівельний кооператив, громадські організації, профспілки та інші.
Друга громада, яка провела збори – Високопільська селищна громада (Херсонська область).
16 вересня 2024 року було обрано 5 членів Громадської ради.
Довідка про громаду: Високопільська громада, що постраждала від війни, активно відновлюється. Завдяки підтримці національних та міжнародних партнерів у громаді реалізується План відновлення, що дозволяє залучати фінансування для подальшого розвитку.
Третя громада – Наталинська сільська територіальна громада (Харківська область).
16 вересня 2024 року обрано найбільший склад Громадської ради, що налічує 10 членів.
Довідка про громаду: Наталинська громада з населенням близько 10 тисяч осіб зосереджена на розвитку сільського господарства та мікро-бізнесу.
Результати.
Завдяки проєкту за напрямом "Децентралізація і демократизація" було створено три громадські ради в Первомайській, Високопільській та Наталинській громадах, загальною кількістю 23 представників інститутів громадянського суспільства. Особливо варто відзначити, що більшість новообраних членів громадських рад – це жінки, що підкреслює роль гендерної рівності у розвитку громад.
Проєкт «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ» є важливим кроком до демократизації та відновлення громад України, що сприяє їхній стійкості та процвітанню.