25.03.2025 року відбулася зустріч-нарада щодо дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин, профілактики отруєнь бджіл пестицидами та агрохімікатами та здійснення дій у випадку настання отруєнь бджіл під головуванням заступника начальника Наталинської сільської військової адміністрації Оксани ВАСИЛЕНКО, участь у нараді брали представники територіальної громади, Берестинського районного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, сількогосподарських підприємств та власники пасік.

Паспорт пасіки. З метою обліку пасік та здійснення лікувально – профілактичних заходів, власникам пасік необхідно звернутися до територіального управління Головного управління Держпродспоживслужби для отримання ветеринарно - санітарного паспорту пасіки. Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення.

Паспорт пред’являється при продажу і обміні воскосировини, купівлі вощини і є підставою для видачі ветеринарних свідоцтв при вивезенні (продажу) бджіл і продуктів бджільництва.

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах, ОТГ.

Крім того наголошуємо, що відповідно до п. 8 ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу відповідно до цього Закону, та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

Інформування власників пасік. Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно - правову та кримінальну відповідальність згідно з законами України.

У ДАР запрацювала система оповіщення для бджолярів

Новий електронний сервіс завчасного сповіщення про застосування засобів захисту рослин у межах запуску першого етапу «єБджільництво» буде доступний для суб’єктів господарювання з 10 лютого 2025 року в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства, основне завдання сервісу — допомогти бджолярам убезпечити бджіл від отруєння та організувати кероване бджолозапилення. Він містить настанови для аграріїв з використання інструментів попередження застосування засобів захисту рослин та інформації щодо ділянок бджолозапилення.

Докладно з усіма можливостями сервісу можна ознайомитись за посиланням: https://minagro.gov.ua/ye-tvarynnytstvo/ye-bdzhilnytstvo?v=679b4f45ea858

Фото без опису

Фото без опису