Впродовж останнього тижня у полезахистних лісосмугах Чугуївського району тривало пробудження та з’явлення на поверхні лісової підстилки імаго клопів шкідливої черепашки за чисельності 0,5 - 1 екз. на кв.м,  а в посівах озимих зернових Лозівського  району відмічено початок поширення   клопів за чисельності 0,3-1 екз. на кв.м. В подальшому по всіх районах триватиме переселення цього шкідника у посіви озимих та ярих зернових колосових культур. Спочатку в південних районах області, а потім і в ішних районах, впродовж наступних одного - двох тижнів очікується початок яйцекладки фітофагом. Пошкодження клопами стебел під час трубкування озимих та кущіння ярих призводить до їх загибелі, а перед колосінням зумовлює повну або часткову білоколосість та щуплість зерна.

Також у посівах озимої пшениці триває поширення і розвиток хвороб, а саме: септоріозу, борошнистої роси та кореневих гнилей з ураженням 2 - 5% рослин. В подальшому часті опади та помірні температури можуть сприяти збільшенню поширеності та шкодочинності вище зазначених та інших хвороб.

Сільгосптоваровиробникам рекомендується взяти під постійний контроль фітосанітарний стан посівів озимих та  ярих зернових культур  і при перевищенні економічного  порогу шкідливості  клопа шкідливої черепашки (2-4 і більше перезимувалих клопів на кв.м під час виходу озимих зернових культур в трубку й 3-4 екз. на кв.м ячменю ярого в фазу кущіння-виходу в трубку) вжити  заходів щодо проведення своєчасних хімічних обробок дозволеними до використання інсектицидами та фунгіцидами для обмеження поширення комплексу хвороб, дотримуючись регламентів їх застосування та забезпеченням збереження корисної ентомофауни і медоносних бджіл.

Фото без опису