Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами

Дата: 29.01.2021 06:00

29 січня — меморіальна дата в Україні. Цього дня 1918 року біля залізничної станції Крути стався бій між армією Української Народної Республіки і червоногвардійцями. П’ять годин чотириста українських юнаків – військові курсанти, студенти та гімназисти у нерівній боротьбі героїчно стримували чотирьохтисячну армію. Загалом загинули більше сотні українців, усі їхні імена встановити не вдалося. Саме ціною їх життя було призупинено наступ і врятовано українську державність шляхом укладення Брест-Литовського мирного договору.
Із часу славнозвісного протистояння минуло більше сторіччя, але ця подія назавжди залишиться в історії України як один із найбільш значущих подвигів того часу. Він є символом самопожертви, виявом безмежної любові до рідної землі, особистої відповідальності за долю країни.