День Європи в Україні

Дата: 15.05.2021 06:00

Першим кроком на шляху започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, яка була оприлюднена 9 травня 1950 року та заклала підґрунтя європейської інтеграції.
Рішення щодо дати проголошення Дня Європи було прийнято у 1985 році на саміті ЄС у Мілані.
На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. У День Європи інституції ЄС відчиняють свої двері для громадськості.
В Україні День Європи відзначається на державному рівні. Щорічне відзначення Дня Європи в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339 «Про день Європи», яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.