Відділ соціального захисту населення Наталинської сільської ради інформує

  • 530

Найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека. Реалізація соціальної політики України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у важких життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми, або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї.

З метою привернення уваги жителів громади до актуальних для українського суспільства проблем, подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми, затверджено план заходів проведення і в нашій територіальній громаді - акції «16 днів проти насильства».

Упродовж 16 днів, з 25 листопада до 10 грудня, акцентується увага на важливість подолання будь-яких форм насильства у громадській чи приватній сферах, що є порушенням прав людини. Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють „символічний ланцюжок” щодо привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем та, поєднуючи заходи для формування свідомості усіх верств населення і подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі події:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання.

Сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а вирішення проблеми заподіянням фізичного болю повинне раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства:

- викличте поліцію за номером 102;

- зателефонуйте на Національну «гарячу лінію» за номерами телефонів: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123;

- зверніться до відділу соціального захисту населення Наталинської сільської ради за тел. (05744) 7-68-18;

- якщо у сім’ї є діти, які стали жертвами насильства або були свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей Наталинської сільської ради (05744) 7-68-18, або зателефонувати на дитячу гарячу лінію: 0-800-500-225.

Не будьмо байдужими до конкретної людської біди! Разом ми можемо створити соціальний простір, вільний від насильства!

Фото без опису