Відділ соціального захисту населення Наталинської сільської ради інформує

У 2020 році було затверджено Комплексну програму про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Наталинської сільської ради, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян на 2021-2025 роки (ІІІ сесія VІІІ скликання від 24.12.2021 № № 83 - VІІІ), основною метою якою є визначення пріоритетів надання соціальної допомоги та послуг найбільш незахищеним верствам населення, які перебувають у складних життєвих обставинах та неспроможні їх самостійно подолати, покращення стану здоров’я мешканців Наталинської сільської ради.

З огляду на умови сьогодення, Програмою визначено основні напрямки надання матеріальної допомоги окремим категоріям малозабезпечених верств населення, які опинилися в складних життєвих обставинах; на лікування онкологічних хворих та проведення складних хірургічних операцій; непрацездатним, важко і хронічно хворим громадянам; особам, які постраждали внаслідок виникнення пожежі, стихійного лиха та підтоплень; багатодітним сім’ям, дітям-сиротам, дітям з прийомних сімей, інвалідам війни, особам з обмеженими фізичними можливостями, учасникам антитерористичної операції на оздоровлення та пораненим на лікування; членам сімей загиблих.

Згідно Комплексної програми 49 учасникам бойових дій (у роки Другої світової війни та воїнам-інтернаціоналістам), які мешкають на території громади, виплачено одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 98 000 грн.

Соціальний захист надається й іншим мешканцям пільгових категорій, а саме 84 учасникам АТО виплачено кошти на оздоровлення в сумі 168 000 грн. - по 2000 грн. до Дня захисника України.

За одноразовою матеріальною допомогою на лікування онкологічних захворювань до Наталинської сільської ради звернулося 27 осіб, яким за рішенням комісії було вирішено надати допомогу на загальну суму 168 000 грн;

- 12 особам, які звернулися за допомогою на реабілітацію після оперативного втручання та придбання ліків, було надано допомогу на загальну суму 41 000 грн.;

- 26 особам, що мають статус пільговика, які перехворіли амбулаторно COVID-19, надано допомоги на загальну суму 52 000 грн.;

- 9 особи, які перебували в складних життєвих обставинах, отримали допомоги на загальну суму 29 000 тис. грн. на лікування.

Одноразову матеріальну допомогу також отримали:

- 5 прийомних сімей, в яких виховуються 14 дітей, отримали по 2000 грн. на дитину на загальну суму 28 000 грн.;

- 14 сімей, у яких діти знаходяться під опікою та піклуванням (18 дітей), отримали по 2000 грн. на загальну суму 36 000 грн.;

- 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей, отримали допомогу на загальну суму 10 000 грн.;

- 21 дитина з інвалідністю отримала допомогу в розмірі по 2 000 грн. на загальну суму 42 000 грн.;

- 4 дитини, що перебували під опікою і яким виповнилося 18 років, отримали допомогу на загальну суму 7 240 грн.;

- 8 особам, які постраждали внаслідок пожежі, втратили майно, було надано одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 76 000 грн.;

- 23 особам, які понесли витрати на поховання померлих мешканців громади, які на момент смерті не навчались, не працювали, не перебували на обліку у центрі зайнятості, надано допомогу на поховання на загальну суму 46 000 грн.;

- учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та дружинам (чоловікам) померлого громадянина ліквідатора (або потерпілого), смерть якого пов’язана з наслідками ЧАЕС, виплачено 52 особам на загальну суму 104 000 грн.

Всього виплачено допомоги 335 мешканцям громади на загальну суму 905 240 грн.