В Україні вшановують пам'ять Героїв битви під Крутами

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут. Подвиг студентів, котрі цього дня 1918 року стали на захист Батьківщини біля села Крути на Чернігівщині, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.

Цього дня 1918 року біля залізничної станції Крути стався бій між армією Української Народної Республіки і червоногвардійцями. П’ять годин чотириста українських юнаків – військові курсанти, студенти та гімназисти у нерівній боротьбі героїчно стримували чотирьохтисячну армію. Загалом загинули більше сотні українців, усі їхні імена встановити не вдалося. Саме ціною їх життя було призупинено наступ і врятовано українську державність шляхом укладення Брест-Литовського мирного договору.

Ця подія є символом самопожертви та виявом безмежної любові до рідної землі.