Коронавірус: профілактика інфікування

Управління Красноградського району Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що  в Харківській області зареєстровано 315120 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 306254 хворих одужало, 7241 – померло. Зважаючи на складну епідемічну ситуацію з розповсюдження та інфікування коронавірусної хвороби, Управління Красноградського району рекомендує дотримуватися основних профілактичних заходів:
- слід мити руки з милом протягом не менше ніж 20 секунд;
- не торкайтеся брудними руками очей, носа та рота;
- якщо захворіли - залишайтеся вдома;
- потрібно чхати та кашляти у згин ліктя або прикривати рот, ніс серветками;
- регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;
- з людьми тримайте дистанцію в 1,5 метра, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.
Рекомендації щодо профілактики COVID-19 тим, хто працює в офісах, установах, підприємствах:
- вітайтеся з колегами безконтактно;
- мийте руки до входу в кабінет або приміщення. Не торкайтеся чистими руками поручнів, ручок дверей тощо;
- регулярно дезінфікуйте поверхні в тих місцях, де ви знаходитесь, та поверхні приладів та пристроїв, на яких працюєте (наприклад, це можуть бути дверні ручки, поручні, столи, підвіконня, клавіатура, смартфон, пульт управління, касовий апарат тощо);
- регулярно провітрюйте приміщення;
- максимально використовуйте онлайн-ресурси для проведення нарад, конференцій та ін.
- не проводьте зборів колективів;
- якщо працюєте з людьми, подбайте про власний захист та тримайте дистанцію;
- подбайте про безпечний приймання їжі на роботі;
- якщо захворіли ви або члени вашої родини, залишайтесь вдома.
Використовуйте захисну маску:
• обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
• якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
• вона має покривати ніс і рот;
• вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
• заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
• не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
• заміняйте маску що чотири години;
• не використовуйте маску повторно.