День Української Державності у Наталинській громаді

  • 151

Цьогоріч наша країна вже вдруге відзначає День української державності. Це свято має на меті звернути увагу суспільства на традиції національного державотворення, які мають понад тисячолітню історію, і вшановує всі його етапи.

День Української Державності встановлено Указом Президента від 24 серпня 2021 року. Ця пам’ятна дата акцентує увагу на спадкоємності України від держави Володимира Великого з її столицею в Києві. Саме тому для відзначення свята спершу була обрана дата 28 липня, коли в Україні відзначають також День хрещення Київської Руси-України: введення християнства стало цивілізаційним вибором і зумовило історичний зв’язок українських земель із Європою.

Та вже наступного року, з огляду на перехід Православної Церкви України і Української Греко-Католицької церкви на новий стиль календаря, свято перенесено на 15 липня. Відповідний законопроєкт, внесений Президентом України, Верховна Рада підтримала 14 липня 2023 року.

У свята є свій символ - це чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Цей символ спростовує міф про те, що Україна - молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичі та був знаком князя Володимира Великого, за якого хрестилася Київська Русь.

Тож сьогодні, 28 липня, заклади культури та сільські бібліотеки Наталинської територіальної громади активно долучилися до проведення тематичних заходів з нагоди свята, демонструючи цікаві ідеї та змістовні форми роботи: відбулися книжкові виставки-екскурси «Державність, вимріяна поколіннями» та історичні вікторини для місцевих мешканців.

Фото без опису