Увага! Пошук кандидатів у присяжні Красноградського районного суду

  • 79

 

На запит територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області оголошується пошук кандидатів у присяжні Красноградського районного суду Харківської області із числа громадян, що проживають на території Наталинської сільської територіальної громади Красноградського району.

Згідно з нормами Закону присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни:

- визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

- які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обовʼязків присяжного;

- які мають незняту чи непогашену судимість;

- народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

- особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

- громадяни, які досягли шістдесяти пʼяти років;

-особи, які не володіють державною мовою.

Підпунктом «г» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено присяжних як субʼєктів декларування, виключно під час виконання обовʼязків у суді. У звʼязку з цим, присяжні набувають статусу субʼєкта декларування у звʼязку із виконання ними обовʼязків у суді (тобто на присяжних розповсюджуються вимоги подання всіх видів декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»).

Заяву про включення до списку присяжних Красноградського районного суду необхідно подати до Наталинської сільської ради до 20.09.2023 р. або надіслати на електронну адресу: natalyncilrada@ukr.net.

Фото без опису