Житлова субсидія за новими правилами

З 1 травня 2021 до 30 вересня 2021 року отримувачі житлової субсидії подають нову заяву та декларацію (яка затверджується Міністерством соціальної політики України).
Документи на субсидію можна подавати протягом травня-вересня 2021 року (субсидія буде призначена з травня 2021 року, при наявності права).
Обов’язково при собі мати документи: паспорта та ідентифікаційний номер платника податків (всіх зареєстрованих осіб в домоволодінні (квартирі), документи на будинок, земельний пай (при наявності), квитанції житлово-комунальних послуг (за попередній місяць), рахунок з банку.
З 1 травня 2021 року субсидія надається виключно у грошовій готівковій формі.
Виплата субсидій здійснюється через поточні рахунки, відкриті у банківських установах. Отримувати субсидію через відділення операторів поштового зв’язку можуть лише отримувачі з числа:
- осіб з інвалідністю І групи;
- осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
- осіб, які досягли 80-річного віку;
- одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.
Субсидія НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ:
 – при наявності у власності транспортного засобу молодше п’яти років, або більше одного транспортного засобу молодше 15 років (крім мопеда і причепа);
– при наявності у власності більше одного житлового приміщення (квартири, будинку), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території або непридатне для проживання;
– при наявності на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
– при здійсненні протягом року перед зверненням за субсидією операції на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень:
- з купівлі іноземної валюти, банківських металів, нерухомого майна, цінних паперів та інших фінансових інструментів;
- платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);
- внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;
- благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);
- надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики;
- у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли  18-річного віку відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.