На Красноградщині відбулися урочистості з нагоди Дня вишиванки

Дата: 23.05.2021 16:39

Вишиванка – це наша національна гордість. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
23 травня у м. Красноград відбулися традиційні урочистості, присвячені Дню вишиванки. Дрес-кодом дня стала вишиванка: місто замайоріло різнобарвними візерунками української вишивки!
Святкування розпочалося біля погруддя Т.Г. Шевченка. До заходів долучилися очільниця Наталинської територіальної громади Олена ТРЕТЯК та працівники Наталинської сільської ради.
«День Вишиванки – це Всеукраїнське свято, яке має глибокий зміст. По всьому світу об’єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власний національний код. У цей день варто пам’ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Гарного настрою, душевного тепла та радості! Зі святом!», – звернулася у своїй промові до присутніх Олена Василівна.
Після покладання квітів до погруддя Т.Г. Шевченка розпочалася святкова хода у вишиванках центром міста: діти, молодь, представники установ та організацій, містяни та гості Красноградщини колоною крокували у національному одязі. Далі на учасників святкового дійства чекали ярмарка декоративно-прикладного мистецтва, дитячий фестиваль "У вишиванці душа мого народу", виступи автентичного кобзаря Назара Божинського, колективів аматорського мистецтва і дефіле у вишиванках.
Опісля Наталинський сільський голова Олена ТРЕТЯК завітала на заходи з нагоди Дня вишиванки та Міжнародного дня музеїв, які відбувалися у КЗ «Красноградський краєзнавчий музей ім. П.Д.Мартиновича» Красноградської міської ради. Олена Василівна привітала працівників музею з професійним святом та побажала успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань та натхнення у роботі.