Делегація Наталинської громади взяла участь у традиційному культурно-мистецькому святі «Містерії Купала з Григорієм Сковородою» у Сковородинівці

Дата: 03.07.2021 21:41

Третього липня Наталинський сільський голова, віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Олена ТРЕТЯК та перший заступник сільського голови Салех НАГІЄВ відвідали Сковородинівку, де на території ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди» відбулося традиційне культурно-мистецьке свято «Містерії Купала з Григорієм Сковородою». Це свято є одним із наймасовіших на Харківщині і вже традиційно проводиться на території музею Сковороди більше 15 років, маючи на меті збереження і пропагування пісенно-обрядового мистецтва Слобожанщини.
Відвідувачі заходу мали чудову нагоду насолодитися виступами кращих фольклорних колективів з усієї Слобожанщини, з Полтавської, Сумської областей, які ознайомили гостей свята з обрядами купальського циклу, а також взяти участь у народних майстернях та інтерактивних програмах від музеїв Харківщини.
Програма свята була напрочуд цікавою та насиченою: екскурсія та відвідування музею, інтерактивні програми від музеїв області, виставка «Мистецька родина Вакуленків як національний український бренд» із циклу «Харківські династії» у ЕкоКоморі, виступи фольклорних, танцювальних та аматорських колективів Харківської області, майстер-класи від народних умільців на «Алеї майстрів», відтворення народних обрядів, народні гуляння, веселі розваги, «FAST-FOOD-ZONE», дитячі атракціони та ігрові зони для наймолодших учасників свята, ЕкоФотоЗони, байкклуб та катання на «залізних» конях, театралізоване дійство та вогняне шоу «Купальська квітка» як феєричне завершення свята.
Наталинську громаду на культурно-мистецькому святі яскраво та потужно представили вокальний ансамбль «Червона калина» Петрівського сільського будинку культури, народний аматорський колектив «Черешеньки» та дитячий вокальний гурт «Дивограй» Попівського сільського будинку культури, які отримали подяки від ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди» за збереження і популяризацію народних традицій та підтримку ініціатив музею. Також нашу громаду представляли майстрині декоративно-прикладного мистецтва – Олена МОРГУН та Наталія БЕЛОБОРОДОВА.
Тож свято видалося на славу, приємно вразивши своїх гостей масштабністю та феєричністю!